Reklam

Survivor Merve Aydın Kimdir?

Survivor Merve Aydın Kimdir, Survivor Merve Aydın Biyografisi, Merve Aydın Resimleri

Survivor Ünlüler takımı bir bir netletmeye devam ediyor. Survivor da yarışacak isimlerden biriside Merve Aydın. Kendisine yapılan teklife olumlu cevap veren Merve Aydın bildiğiniz gibi madalyalı milli bir atletimiz. Merve Aydın Kimdir sorusuna biraz detaylı olarak açıklama getirelim;

Merve Aydın, 17 Mart 1990 senesinde İstanbul Bakırköy’de dünyaya gelmiştir. Aile kökeni Ordu’ludur. Özel Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Basketbolcu bir erkek kardeşi vardır. 1.81 boyunda, 60 kg’dur. ENKA spor kulübünün sporcusudur. Merve Aydın, 2008 yılında Dünya Gençler Atletizm Şampiyonasında 800 metre yarışında üçüncü gelerek gümüş madalya kazanmıştır. 2011 yılında İzmir’de yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası-A Grubu 4x400 m bayrak yarışında birinci oldu. Yine 2011 yılında da Çek Cumhuriyetinde yapılan Avrupa 23 yaş altı Atletizm Şampiyonası'nda 800 metre koşuda gümüş madalya kazanmıştır. Yine Çin’de yapılan 2011 yılında Dünya Üniversite Yaz Oyunları'nda 4x400 bayrak yarışında 3.lük elde ederek gümüş madalya kazanmıştır. 2012 yılında Londra’da yapılan Dünya Salon Atletizm Şampiyonası kadınlar 800 metre seçmelerinde yarış esnasında sakatlanarak 3:24.35′lik dereceyle serisini sonuncu olarak bitirdi.
2013 yılında KanalD’de yayınlanan moda yorumcusu Cengiz Abazoğlu’nun sunduğu “Bana Her Şey Yakışır” programına katıldı. Merve Aydın, 2014 yılında yapılacak olan Survivor 2014 yarışmasına Acun Ilıcalı'nın teklifine evet dedi. Survivor Merve Aydın yarışmada sporcu kimliğiyle önemli başarılara imza atacak en favori yarışmacılardan birisi olacaktır.

Merve Aydın Resimleri
0 yorum:

Yorum Gönder